STYROPIANY

 

Firma z którą współpracujemy to przede wszystkim  .

Technologia produkcji  owych steropianów gwarantuje dokładność i stabilność.

Wszystkie wyroby podlegają zakładowej kontroli produkcji wg europejskiego systemu oceny zgodności 3 wg normy PN-EN 13172:2004

Dla wyrobów Austrotherm EPS wystawiana jest deklaracja zgodnosci z PN-EN 13163:2004/AC, zaś dla wyrobów Austrotherm XPS deklaracja zgodnosci z PN-EN 13162:2004.

 

KLEJE DO STYROPIANU

 

Kleje polimerowe rozpuszczalnikowe – są to kleje jednoskładnikowe, które schną w wyniku reakcji chemicznej. Mimo że zawierają rozpuszczalniki chemiczne, nie niszczą styropianu. Mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Używa się ich do przyklejania styropianowych kasetonów, styropianowych ekranów grzejnikowych, płyt izolacyjnych.

 

Nadają się również do mocowania płytek ceramicznych, łączenia elementów drewnianych oraz przyklejania płyt gipsowo-kartonowych i wiórowych. Mają dużą siłę wiązania oraz przyczepność do większości materiałów stosowanych w budownictwie. Uzyskiwane z nich spoiny są bezbarwne, mrozoodporne, wodoodporne i elastyczne. Kleje te schną od 18 do 40 minut. Sprzedawane są najczęściej w plastikowych butelkach z dozownikiem.

 

Kleje polimerowe dyspersyjne – także są jednoskładnikowe, z tym, że rolę rozpuszczalnika pełni w nich woda, która odparowuje w trakcie schnięcia. Nie wydzielają więc szkodliwych substancji. Nadają się do podłoży o dużej chłonności. Tworzą mocne i elastyczne spoiny. Schną około 30 minut. Sprzedawane są w plastikowych wiaderkach.

 

Kleje dyspersyjne akrylowe – nie zawierają rozpuszczalników organicznych, są więc nieszkodliwe dla zdrowia. Można nimi mocować różne wyroby styropianowe oraz wełnę mineralną. Nadają się do stosowania tylko wewnątrz pomieszczeń. Dobrze się sprawdzają na podłożach chłonnych.

 

Kleje które mamy w ofercie, to kleje markowych producentów takich jak:

,  i wiele innych.

 

 TYNKI ELEWAYCJNE

  

Firma , z która współpracujemy oferuje szeroką gamę nowoczesnych produktów przeznaczonych do wykonywania cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na elewacjach, w systemach ociepleń oraz we wnętrzach budynków. W jej ofercie znajdują się akrylowe, krzemianowe (silikatowe) polikrzemianowe (niskoalkaliczne silikatowe), silikonowe, mineralne i mozaikowe masy i zaprawy tynkarskie. Wszystkie te produkty wytwarzane są na bazie starannie dobranych, wysokiej jakości surowców w oparciu o innowacyjną technologię i sprawdzone receptury. Zastosowanie mas i zapraw tynkarskich Farby KABE umożliwia wykonanie trwałej wyprawy zabezpieczającej przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych przy równoczesnej swobodzie w kształtowaniu wizerunku architektonicznego obiektu. Są one dostępne w szerokiej palecie kolorów (wg wzornika Farby KABE, NCS lub dostarczonego wzoru) i wielu różnorodnych fakturach, dzięki czemu zapewniają wysoką dekoracyjność zewnętrznej warstwy.

 

Posiadamy w ofercie również inne akcesoria niezbędne do dociepleń budynków takie jak: listwy startowe, narożniki, kołki do styropianu itp.