WEŁNY MINERALNE:

 Współpracujemy z czołowym liderem na rynku – firmą , oferującą jedne z najlepszych izolacji budowlanych.

Izolacja akustyczna –   produkty Isover są najpopularniejszymi izolatorami akustycznymi w Polsce. Oferujemy specjalne produkty (np. Aku-Płyta, Optima Sonic)  służące do izolacji akustycznej. Poprawiają one komfort życia i redukując hałas wpływają na nasze zdrowie i lepsze samopoczucie.

 

Izolacja termiczna  -   produkty Isover są doskonałymi izolatorami termicznymi. Dzięki nim można w sposób istotny zredukować koszty ogrzewania. Nasza Super-Mata to najlepszy w Polsce produkt do izolacji termicznej.  Produkty te są paroprzepuszczalne – dzięki temu wilgoć nie gromadzi się w ścianach co zapobiega powstawaniu grzybów i niszczeniu ścian.

 

Izolacja ogniowa   -   produkty Isover są zakwalifikowane w najwyższych klasach niepalności. Dzięki temu wykonanie izolacji z naszych produktów zwiększa bezpieczeństwo budynków. 

 

 

PŁYTY GIPSOWO-KARTONOWE

 Płyty gipsowo - kartonowe stały się materiałem, który jest powszechnie stosowany do prac wykończeniowych w budownictwie.

 

Technologia wykonywania okładzin ścian z zastosowaniem płyt g-k  pozwala na uzyskanie bardzo ładnych, gładkich i równych powierzchni. Konstrukcje okładzin wykonanych w tej technologii charakteryzują się wieloma zaletami, z których najistotniejsze to:

wyeliminowanie procesów "mokrych", co w praktyce pozwala na prowadzenie prac w dowolnym momencie realizacji inwestycji,

prostota i szybkość montażu - wykończone pomieszczenia można niemal natychmiast użytkować,

niewielki ciężar zabudowy,

optymalna wilgotność powietrza w użytkowanym pomieszczeniu (gips jest tzw. naturalnym regulatorem wilgotności powietrza),

możliwość znacznego zwiększenia izolacyjności termicznej całej przegrody oraz prostego umieszczenia wszelkich instalacji wewnętrznych,

stosunkowo mała grubość zabudowy,

wysoki poziomem estetyki,

bezpieczeństwo użytkowania - płyty gipsowo - kartonowe dzięki unikatowej budowie chemicznej gipsowego rdzenia płyty są materiałem niepalnym. Pozwalają na uzyskanie okładzin ściennych nie rozprzestrzeniających ognia (NRO) nawet do 2 godzin.

Okładziny ścienne wykonane w systemach suchej zabudowy wnętrz ze względu na zasadnicze różnice technologiczne możemy podzielić na trzy zasadnicze podgrupy:

okładziny ścienne mocowane do podłoża przy użyciu specjalnego kleju gipsowego, nazywane niekiedy tzw. suchym tynkiem,

okładziny ścienne montowane za pośrednictwem konstrukcji mocowanej do podłoża przy użyciu specjalnych uchwytów,

okładziny ścienne wolnostojące mocowane do specjalnej konstrukcji zupełnie nie związanej

z podłożem zasadniczym, tzw. przedścianki.

PROFILE

System usztywnionych profili ryflowanych ULTRASTIL przeznaczony jest do wykonywania konstrukcji we wszelkiego rodzaju systemach suchej zabudowy wnętrz: ścianach działowych, sufitach podwieszanych, zabudowach poddaszy, okładzinach ściennych i sufitowych. Profile ULTRASTIL wykonane są z blachy stalowej o grubości nominalnej identycznej jak w profilach standardowych (gładkich). A jednak sztywność i wytrzymałość profili ULTRASTIL jest o ponad 50% większa niż zwykłych standardowych profili.

 

Siła profili ULTRASTIL tkwi w innowacji! Dzięki specjalnym ryflowaniom, czyli obróbce stali w fazie produkcji profili, aż dwukrotnie powiększona zostaje efektywna grubość blachy - zostaje ona zwiększona z grubości podstawowej do grubości powiększonej o głębokość dwustronnego ryflowania. Ponadto, połączenie procesu ryflowania z procesem profilowania kształtowników na zimno (dodatkowe żeberka wzdłuż profili) sprawia, że profil Ultrastil osiąga podwyższone parametry wytrzymałości potwierdzone badaniami ITB.

Korzyści w praktyce

Co oznacza innowacyjne ryflowanie w praktyce?

 Większa sztywność i wytrzymałość na zginanie systemów suchej zabudowy wnętrz z pokryciem płytami g-k.

 Wyraźna poprawa parametrów mechanicznych stali, co skutkuje znacznym ograniczeniem odkształceń profili poddawanych obciążeniu.

Największa na rynku sztywność profili Ultrastil pozwala na wybudowanie ścian działowych charakteryzujących się wytrzymałością o 50% większą od dotychczasowej, tj. dla ścian wybudowanych z użyciem dobrej jakości profili standardowych. Takie parametry oznaczają w praktyce mniejsze ugięcia ścian i ograniczenie do minimum ryzyka pęknięć.